LETNÍ NAUČNÁ VYCHÁZKOVÁ TRASA LIŠKA

Harrachov, Šindelka – Mumlavský důl – Krakonošova snídaně – Růženčina zahrádka – Dvoračky – Ručičky – Harrachov.
Délka 20 km, převýšení cca 680 m. Zřídila Správa KRNAP.

Charakteristika: celodenní výlet (za půlden lze „proběhnout“) se značným převýšením po západních Krkonoších, řada krásných výhledů, panely na trase jsou zaměřeny na lesnictví a horskou přírodu

Mumlavský vodopád

Popis trasy: Na cestu můžete vyrazit od lesnické expozice Šindelka v Harrachově (poblíž hlavního parkoviště), trasa vede Mumlavským dolem kolem Mumlavského vodopádu a podél koryta řeky Mumlavy (s peřejemi, s obřími hrnci a kotly) k rozcestí Krakonošova snídaně. Odtud stále po modré (Harrachova cesta) dlouhým stoupáním na rozcestí U Čtyř pánů, zde se trasa lomí k jihu a už jen mírně stoupá k Růženčině zahrádce na severním úbočí Kotle. Z tohoto nejvyššího bodu trasy (1 380 m n. m.) cesta klesá přes Kotelské sedlo (zprvu mírně, pak prudce) na luční enklávu Dvoračky. Na tomto úseku je možnost dalekých výhledů nejen na západní Krkonoše, ale i do podhůří a Českého ráje. Z Dvoraček po zelené (Krakonošova cesta) přes rozcestí Ručičky a osadu Rýžoviště zpět do Harrachova.

VARIANTA PRO MALÉ DĚTI: na samém počátku trasy (ještě pod Mumlavským vodopádem) odbočuje vpravo do lesa krátká dětská zábavná trasa Liščí stezka, na které děti plní řadu „liščích“ úkolů.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

 Změna provozní doby.  Lanová dráha v provozu denně 9:00 - 17:00.

Pravidelné jízdy vždy v půl a celou hodinu.

U spodní stanice lanovky je také kompletně připravený dětský park.

Provoz nafukovacího bludiště pro tuto sezónu je ukončen.

 

SKI AREÁL HARRACHOV LIVE
NEPŘEHLÉDNĚTE